آموزش های حرفه ای بازاریابی

پیشینه تحقیق مفاهیم و تعاریف بازاریابی گردشگری

Rate this post

دانلود پیشینه تحقیق مفاهیم و تعاریف بازاریابی گردشگری

پیشینه تحقیق مفاهیم و تعاریف بازاریابی گردشگری

پیشینه تحقیق مفاهیم و تعاریف بازاریابی گردشگری

فرمت فایل دانلودی: .zip
فرمت فایل اصلی: .docx
تعداد صفحات: 42
حجم فایل: 0
قیمت: 22000 تومان

بخشی از متن:
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..docx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 42 صفحه

 قسمتی از متن word (..docx) : 
 

‏فصل‏ ‏دوم‏: ‏مرور‏ی‏ ‏بر‏ ‏ادب‏ی‏ات‏ ‏پژوهش
‏2-1- ‏مقدمه ‏23
‏2-2- ‏بازار‏ی‏اب‏ی ‏23
‏2-2-1- ‏تعر‏ی‏ف‏ ‏بازار ‏23
‏2-2-2- ‏تعر‏ی‏ف‏ ‏بازار‏ی‏اب‏ی ‏23
‏2-3- ‏گردشگر‏ی ‏24
‏2-4- ‏بازار‏ی‏اب‏ی‏ ‏گردشگر‏ی ‏31
‏2-5- ‏عوامل‏ ‏موثر‏ ‏بر‏ ‏گردشگر‏ی‏ ‏و‏ ‏بازار‏ی‏اب‏ی‏ ‏گردشگر‏ی ‏41
‏2-6- ‏تنگناها‏ی‏ ‏صنعت‏ ‏گردشگر‏ی‏ ‏در‏ ‏ا‏ی‏ران‏ (‏موانع،‏ ‏فرصت‏‌‏ها،‏ ‏ضعف‏‌‏ها‏) ‏42
‏2-7- ‏پ‏ی‏ش‏ی‏نه‏ ‏پژوهش ‏44
‏2-7-1- ‏مطالعات‏ ‏خارج‏ی ‏45
‏2-7-2- ‏مطالعات‏ ‏داخل‏ی ‏48
‏فصل ‏د‏و‏م
‏مروری بر ادبیات پژوهش
‏2-1- مقدمه
‏براي انجام هرکاري اولين و اصلي‏ ‏ترين کار، ارائه تعاريفي درباره مفاهيم موجود در آن فعاليت است. ‏در این فصل با توجه به اینکه موضوع پژوهش ارائه‏ ‏مدلی‏ ‏مناسب‏ ‏جهت‏ ‏بازاریابی‏ ‏گردشگری‏ ‏شیراز‏ ‏است، ابتدا به بررسی موضوعات بازاریابی و بازاریابی گردشگری، مشکلات و تنگناهای صنعت گردشگری در ایران و همچنین نقاط قوت و ضعف این صنعت در ایران پرداخته می‏ شود و سپس در بخش دوم که تحت عنوان پیشینه‏ ‏پژوهش می‏ ‏باشد، به بررسی پیشینه‏ ‏های مرتبط با موضوع پژوهش می‏ پردازیم.
‏2-2- بازاریابی
‏2-2-1- تعریف بازار
‏برای اینکه بازایابی را تعریف نماییم، ابتدا به تعریفی از بازار خواهیم پرداخت تا این تعریف ما را به مفهوم بازاریابی نزدیک کند. بازار عبارتست از مجموعه‏ ای از خریداران بالقوه و بالفعل یک محصول. بازار بالقوه به مشتریانی گفته می‏ شود که تمایل و علاقه به خرید کالا یا خدمتی را داشته باشند. مشتریان بالقوه برای اینکه تبدیل به مشتریان واقعی شوند باید هم به محصول دسترسی داشته باشند و هم به اندازه کافی درآمد داشته باشند. بنابراین بازار قابل دسترسی به مجموعه‏ ای از مشتریان گفته می‏ شود که دارای علاقه و قدرت خرید بوده و به محصول مورد نظر دسترسی داشته باشند. مفهوم بازار در نهایت ما را به مفهوم بازاریابی می‏ رساند (ابراهیم‏ زاده و یاری، 1390).
‏2-2-2- تعریف بازاریابی
‏بازاریابی فرآیند مدیریتی است که وظیفه تبیین، پیش‏ بینی و تامین نیازهای مشتری را به شیوه‏ ای سودمند به عهده دارد (کاتلر‏ و همکاران‏ Kotler et al
‏، 2005). ب‏ازاریابی عبارت است از فعالیتی انسانی در جهت ارضای نیازها و‏ ‏خواسته‏ ‏ها از‏ ‏طریق فرایند مبادله‏ (کاتلر، 1975). ‏نیازها و‏ ‏خواسته ها‏ در این تعریف ‏بیان کننده حالت محرومیت احساس شده در ‏ا‏فر‏ا‏د ‏هستند که با محصول/خدمت برآورده می‌شوند. در مورد محصول هم ‏می‌توان گفت ‏هر چیزی که خدمتی ارائه دهد یا نیازی را بر‏آورده‏ ‏سازد،‏ ‏میتوان‏ ‏محصول‏ ‏قلمداد‏ ‏کرد که‏ ‏شامل‏ ‏افراد،‏ ‏مکان‏ ‏ها،‏ ‏سازمان‏ ‏ها،‏ ‏خدمات‏ ‏و عق‏اید است. به عبارت دیگر‏ ‏محصول عبارت است از چیزی که قادر به ارضای یک خواسته‏ یا نیاز ‏باشد. محصولات به هر اندازه که خواسته‌های ‏مشتریان‏ را بر‏آورده‏ ‏کنند‏ ‏دارای‏ ‏ارزشمند و بازاریابی نیز هنر برآورده ساختن همین نیازها از طریق محصول/خدمت است.
‏در تعریفی دیگر، بازاریابی عبارتست از کلیه فعالیت‏ های ارزیابی بازار و نیازهای مشتریان همراه با ارزیابی خدمات، امکانات، هزینه‏ های حصول به هدف و تسهیلاتی که رضایت مشتریان را در بر دارد. این کار شامل برنامه‏ ‏های هدف‏ گذاری شده بر گروه خاصی از مشتریان و ترغیب آنان به خرید یا استفاده از خدمات است (فرجی و همکاران، 1390). در نهایت، فرآیند مدیریت بازاریابی نیز از 5 مرحله تشکیل شده است:

 

دانلود فایلپرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.

دانلود پرسشنامه

دانلود طرح درس روزانه

پیشینه تحقیق مفاهیم و تعاریف بازاریابی گردشگری

Loading

digital-marketer.ir
دیجیتال مارکتر

درباره digital-marketer.ir

عاشق یادگیری در حوزه بازاریابی دنیای دیجیتال با سابقه 11 سال فعالیت اینترنتی , سئو , تولید محتوا و فروش هزاران محصول در فضای وب فارسی و هزاران عبارت در صفحه اول گوگل متخصص در فروش انفجاری محصولات فروشگاه های اینترنتی.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها