آموزش های حرفه ای بازاریابی

پیشینه تحقیقات داخلی وخارجی بازاریابی الکترونیک

Rate this post

دانلود پیشینه تحقیقات داخلی وخارجی بازاریابی الکترونیک

پیشینه تحقیقات داخلی وخارجی بازاریابی الکترونیک

پیشینه تحقیقات داخلی وخارجی بازاریابی الکترونیک

فرمت فایل دانلودی: .zip
فرمت فایل اصلی: .doc
تعداد صفحات: 4
حجم فایل: 12
قیمت: 51012 تومان

بخشی از متن:
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 4 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏پیشینه تحقیق
‏باقری و آذر (1384) آمیخته بازاریابی اینترنتی را مورد بررسی قرار دادند. ‏اين مقاله در صدد شناسايي تغييرات آميخته بازاريابي ‏بود‏ تا از اين رهگذر بتوان از مزاياي رقابتي دنياي الكترونيك بهره برد. با اين توجه، مولفين با در نظر قرار دادن دو بعد چرخه عمر محصول و بلوغ مشتري، به طراحي مدل مفهومي آميخته بازاريابي اينترنتي پرداختند. در اين مدل، 6 مولفه جمع آوري اطلاعات، محصول، قيمت، ارتباطات، توزيع و علامت تجاري شركت به عنوان مولفه هاي آميخته بازاريابي اينترنتي شناسايي گرديد. اين مولفه ها در اثر تقاطع دو بعد چرخه عمر محصول و بلوغ مشتري، تركيبهاي متفاوتي از آميخته را ارائه كرد. با آزمون مدل، 10 تركيب براي 12 حالت متفاوت براي يك كالا در مراحل مختلف چرخه عمر محصول و ويژگيهاي متمايز مشتري به تاييد رسيد. اين تركيبها، همان ابزار رقابتي جديد است كه با تغيير در يكي از دو عامل تغيير در چرخه عمر محصول يا سطح بلوغ مشتري، باز تعريف خواهد شد.
‏حسینی و همکاران (1387) ‏تاثير به کارگيري بازاريابي الكترونيكي بر عملكرد صادراتي صادركنندگان نمونه بخش‏ صنعت را مورد مطالعه قرار دادند. ‏جامعه اين تحقيق صادركنندگان نمونه بخش صنعت در سال هاي 84-1379 مي باشد. به منظور پاسخگويي به سوال تحقيق يك فرضيه اصلي و شش فرضيه فرعي تعريف و با ارايه يك مدل مفهومي، رابطه ميان بکارگيري بازاريابي الكترونيكي وعملكرد صادراتي در شركت هاي مذکور مورد آزمون قرار گرفت. براي بررسي فرضيات از آزمون همبستگي پيرسون و براي تحليل هاي اضافي از تجزيه و تحليل واريانس و رگرسيون استفاده گرديد. نتايج بررسي ها حاكي از آن است كه بين استفاده از اينترنت در فعاليت هاي بازاريابي و عملکرد صادراتي شرکت هاي مورد تحقيق رابطه مثبت ومعنا دار وجود دارد. اين ارتباط در هر يك از ابعاد سه گانه بازاريابي الكترونيكي، يعني استفاده از اينترنت در فعاليت هاي مرتبط با مشتري، مرتبط با كانال هاي توزيع و تحقيقات بازاريابي با عملكرد صادراتي، يعني رشد و سودآوري صادرات، ورود به بازارهاي جديد، بهبود وضعيت سهم بازار و ايجاد ذهنيت مثبت نسبت به محصولات، خدمات و نام و نشان تجاري شركت مورد تاييد قرار گرفت.
‏ایمان خان (1387) ‏رفتار مصرف كننده در بازاريابي ‏الکترونیکی را مورد مطالعه قرار دادند. ‏بررسي ساختار ذهني مصرف كننده، معرفي محيط ديجيتال و ارايه مدل شكل گيري و تاثير ساختار ذهني بر محيط ديجيتال، بررسي رفتار ارتباطي مصرف كننده در محيط ديجيتال در مقاله حاضر، مورد بررسي قرار ‏گرفت‏.‏ نتایج نشان داد که ‏شناخت ساختار ذهني مصرف كننده و عوامل موثر در نحوه شكل گيري آن در طراحي سايت ها و فرآيند جستجوي مصرف كننده به منظور بالا بردن نرخ بازدهي از سايت ها و ترغيب مصرف كنندگان به خريد از آنها بسيار تاثيرگذار است.
‏نیکوکار و همکاران (1388) ‏الگوي رفتار مصرف كننده و استراتژي هاي بازاريابي اينترنتي‏ را در‏ لوازم خانگي ‏ايران‏ مورد مطالعه قرار دادند. ‏در اين مقاله تلاش شده است با استفاده از روش تئوري سازي داده بنياد و با بررسي رفتار مصرف كنندگان و توليد كنندگان لوازم خانگي ايران، الگوي رفتار مصرف كنندگان طراحي و تبيين شود. نتايج اين مطالعه نشان مي دهدكه مصرف كنندگان لوازم خانگي ايران داراي سه الگوي رفتاري عقلايي، احساسي و هوشمند هستند و به طبع آن بنگاه ها نيازمند استفاده از استراتژي هاي بازاريابي مبادله اي، تعاملي و هوشمند مي باشند.

 

دانلود فایلپرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.

دانلود پرسشنامه

دانلود طرح درس روزانه

پیشینه تحقیقات داخلی وخارجی بازاریابی الکترونیک

Loading

digital-marketer.ir
دیجیتال مارکتر

درباره digital-marketer.ir

عاشق یادگیری در حوزه بازاریابی دنیای دیجیتال با سابقه 11 سال فعالیت اینترنتی , سئو , تولید محتوا و فروش هزاران محصول در فضای وب فارسی و هزاران عبارت در صفحه اول گوگل متخصص در فروش انفجاری محصولات فروشگاه های اینترنتی.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها