بهترین مقالات بازاریابی

موانع ارتباط موثر در بازاریابی

Rate this post

موانع ارتباط موثر در بازاریابی

موانع ارتباط موثر در بازاریابی

موانع-ارتباط-موثر-در-بازاریابی

موانع ارتباط موثر در بازاریابی

مقدمه

 در این فایل موانع ارتباط موثر در بازاریابی رو به صورت خلاصه و جمع و جور بیان کردیم 
واژه ارتباط (COMMUNICATION) از ريشه لاتين”COMMUNIS” به معناي اشتراك گرفته شده است. اين كلمه در زبان فارسي به صورت مصدر عربي باب افتعال به كار مي رود كه در لغت به معناي پيونددادن و ربط دادن و به صورت اسم مصدر به معناي بستگي، پيوند، پيوستگي و رابطه كاربرد دارد.

مفهوم ارتباط در دائره المعارف عمومي فيشر چنين تعريف شده است: «ارتباط در مفهوم گسترده آن، براي بيان هرنوع انتقال اطلاعات به كار مي رود.»

«در يك مفهوم دقيق تر، انسان از مفهوم ارتباطات، يك جريان دو سويه تفهيم و تفاهم ميان دو موجود زنده را درك مي كند. ارتباط بين دو انسان، نوعي رفتار اجتماعي است كه از مفهوم «فاعليت» يك قطب تا فهم و احساس و رفتار قطب ديگر گسترده است. ارتباطات، نوع خاصي از رفتار اجتماعي يا رفتار متقابل است كه طي آن، مفهوم مورد نظر مستقيماً به كمك علامات مختص به موضوع، به گيرنده منتقل مي شود.»

فرايند ارتباط در بازاریابی
مفهوم از يك منبع (دهنده پيام) به گيرنده آن مي رسد. اين پيام به صورت رمز درمي آيد (شكل نمادين به خود مي گيرد) به وسيله نوعي ابزار (كانال) به گيرنده پيام مي رسد و او آن را به صورت پيـــام در مي آورد. (از رمز خارج مي كند) كه مقصود و موردنظر دهنده پيام است. منبع پيام از طريق به رمز درآوردن يك فكر يا انديشه به وجود مي آيد.

۵ ثانيه اول مهم تر است!

رابرت هلر مي گويد: 5 ثانيه اول هر ملاقاتي از 5 دقيقه بعدي اش، مهم تر است. نمي دانم شما خودتان هم اين موضوع را تجربه كرده ايد يا نه، ولي او واقعا راست مي گويد. شايد در 5 ثانيه اول يك ارتباط، هيچ حرفي رد و بدل نشود، اما نيمي از راه ارتباط در همين مدت كوتاه، طي شده است.
حقيقت اين است كه هر “كل” خوب و چشم گيري را جزييات اش شكل مي دهد، هر چند كه آن جزييات در نگاه اول، اصلا به چشم نيايند. تقريبا هميشه، توجه به نكات ريزي كه گه گاه بي اهميت به نظر مي رسند، تاثير چشم گيري در نتيجه نهايي خواهند گذاشت. 

موانع ارتباط موثر در بازاریابی

دانلود فایل

 

Loading

digital-marketer.ir
دیجیتال مارکتر

درباره digital-marketer.ir

عاشق یادگیری در حوزه بازاریابی دنیای دیجیتال با سابقه 11 سال فعالیت اینترنتی , سئو , تولید محتوا و فروش هزاران محصول در فضای وب فارسی و هزاران عبارت در صفحه اول گوگل متخصص در فروش انفجاری محصولات فروشگاه های اینترنتی.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها