بهترین مقالات بازاریابی

حاشیه های بازاریابی و قدرت بازار در بخش خرده فروشی و فرآوری محصولات لبنی استرالیا

Rate this post

حاشیه های بازاریابی و قدرت بازار در بخش خرده فروشی و فرآوری محصولات لبنی استرالیا

حاشیه های بازاریابی و قدرت بازار در بخش خرده فروشی و فرآوری محصولات لبنی استرالیا

حاشیه-های-بازاریابی-و-قدرت-بازار-در-بخش-خرده-فروشی-و-فرآوری-محصولات-لبنی-استرالیا

توضیحات:
مقاله ترجمه شده حاشیه های بازاریابی و قدرت بازار در بخش خرده فروشی و فرآوری محصولات لبنی استرالیا، در قالب فایل Word، به همراه فایل pdf مقاله انگلیسی.
عنوان اصلی مقاله:
MARKETING MARGINS AND MARKET POWER IN THE AUSTRALIAN  DAIRY PROCESSING AND RETAILING SECTORS
بخشی از متن ترجمه:
ما از یک رویکرد تجربی سازماندهی صنعتی جدید(NEIO) به منظور برآورد حاشیه های بازاریابی صنعتی برای چند محصول لبنی استرالیا استفاده کردیم. مدل ما امکانی برای تفاوت در ورودی و خروجی کشش حدسی بازار تحت فرض فناوری نسبت های ثابت در تولید را به وجود می آورد. فرضیه دیگر مربوط به فناوری تولید شامل استفاده از یک تک ورودی کشاورزی برای تولید چندین خروجی، و جایگزینی ورودی های کشاورزی و غیر کشاورزی است. از دو روش جایگزین برای تجزیه قیمت شیر تولیدی به قیمت ترکیبات مورد استفاده برای تولید محصولات لبنی متفاوت استفاده شده است. ما با استفاده از داده های وضعی، معادلات حاشیه را برای شیر پاکتی، شیر خشک کامل(WMP)، کره، پنیر و شیر خشک خامه ای (SMP) محاسبه کردیم. برای اعمال محدودیت های نابرابر به کارگرفته شده توسط نظریه اقتصادی، از روش غیر خطی حداقل مربعات استفاده کردیم. نتایج نشان داد که بازارهای با قیمت های آشفته ، تنها سه واسطه بازاری قدرت بازار را در اختیار دارند که عبارتند از: خرده فروشان شیر پاکتی که در بازارهای خروجی صاحب قدرت هستند، پردازنده های شیر پاکتی که هم در بازارهای ورودی و هم در بازارهای خروجی قدرت دارندو پردازندهای کره که در بازارهای ورودی قدرت دارند.
دانلود فایل

Loading

digital-marketer.ir
دیجیتال مارکتر

درباره digital-marketer.ir

عاشق یادگیری در حوزه بازاریابی دنیای دیجیتال با سابقه 11 سال فعالیت اینترنتی , سئو , تولید محتوا و فروش هزاران محصول در فضای وب فارسی و هزاران عبارت در صفحه اول گوگل متخصص در فروش انفجاری محصولات فروشگاه های اینترنتی.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها