توسعه کسب و کار

انواع تست های روانشناسی در کسب و کارها

Rate this post

دانلود انواع تست های روانشناسی در کسب و کارها

انواع تست های روانشناسی در کسب و کارها

انواع تست های روانشناسی در کسب و کارها

فرمت فایل دانلودی:
فرمت فایل اصلی: پاورپوینت PowerPoin pptx
تعداد صفحات: 21
حجم فایل: 1112
قیمت: 39000 تومان

بخشی از متن:

![endif]–>

انواع تست های روانشناسی در کسب و کارها

انواع تست های روانشناسی در کسب و کارها

 

انواع تست های روانشناسی وجود دارد که بسیاری از شرکت های داخلیو بین المللی از آنها قبل از استخدام نیروها برای شناخت بیشتر استعداد و شخصیت هرفرد استفاده می کنند. این تست های جالب روانشناسی به صاحبین مشاغل کمک می کند تابرای هر موقعیت شغلی متقاضی مناسب تری را انتخاب کنند.
همچنین برخی از کارفرماها در حین کار نیز از انواع تست های روانشناسی آنلاینبرای بررسی تفاوت های فردی و ارتقاء بهتر کارکنان استفاده می کنند. چرا که بااستفاده از جواب های این تست ها امکان ایجاد ارتباط بیشتر بین کارکنان و قرار دادنآنها در تیم های مناسب فراهم می شود.
برای اینکه بتوانید از میان انواع تست های روانشناسی آنلاین که برای کسب وکارها وجود دارد بهترین ها را متناسب با نیروهای خود انتخاب کنید، باید اقدام بهدریافت آموزش های تخصصی و مشاوره های حرفه ای نمایید. که در حال حاضر آکادمی 5ستاره یکی از مراکز معتبر در این حوزه است.

 

تست روانشناسی کسب و کار چیست؟

تست های روانشناسی اغلب برای به دست آوردن یک بینش در مورد اینکه افراد چهکسانی هستند و انگیزه آنها چیست؟ مورد استفاده قرار می گیرند. در صورتی که انواعتست های روانشناسی در کسب و کار به درستی انتخاب شوند، به کارفرما کمک می کندتا شخصیت بالقوه نیروهای کاری را شناخته و متوجه شود که آنها با چه شرایط کاریتطبیق پیدا می کنند.

به طور کلی می توان گفت تست روانشناسی کسب و کار مجموعه ای از فرایندهایگزینش است که توسط شرکت های مختلف برای غربالگری داوطلبان با کیفیت انجام می شود.این شرکت ها از طریق آزمون های روانشناختی می توانند شخصیت متقاضیان کار را از نظرنگرش، رفتار، علایق و هوش آنها شناسایی و ارزیابی کنند.

در هنگام برگزاری این تست ها به متقاضیان تعدادی سوال داده می شود که بایددر مدت زمان مشخص شده به آن پاسخ دهند. معمولا سوالات از چندین نوع تست روانشناسیتشکیل شده که نتایج این تست ها مشخص می کند که فرد به مرحله بعدی استخدام راه پیدامی کند یا نمی تواند از این مرحله عبور کند.

اما مسئله مهم این است که پاسخ های داده شده توسط متقاضیان کار به تست هایروانشناسی نه درست است نه غلط؛ فقط این پاسخ ها مشخص می کند که فرد برای اینموقعیت شغلی و شرکت، متقاضی مناسبی است یا باید به دنبال یک مسیر بهتر باشد.آکادمی 5 ستاره با طراحی تست های مناسب برای هر نوع کسب و کار به صاحبین کسب وکارهای بزرگ و کوچک کمک می کنند تا مناسب ترین انواع تست های روانشناسی آنلاین راانتخاب کنند.

 

نتایج به دست آمده از تست های روانشناسی

دسته بندی تست های روانشناسی جنبه های زیادی دارد و تمایز بین تست هایآموزشی و تست های روانشناسی اغلب کاری دشوار است. چرا که هیچ فهرست بندی صحیحی ازانواع تست روانشناسی وجود ندارد. زیرا برخی از دسته بندی ها در کنار هم مورداستفاده قرار می گیرند تا تاثیرات مثبتی داشته باشند.

معمولاً متداول ترین تست کسب و کار، مصاحبه شغلی است که اغلب بدون ساختاربوده و از فردی به فرد دیگر سوالات تغییر پیدا می کند. این تست هیچ روشساختارمندی برای نمره دهی ندارد و نتایج آن معتبر و قابل اعتبار نیست. اما در سال هایاخیر انواع تست های روانشناسی طراحی شده اند تا نتایج ثابت تری از افراد متقاضیکار به دست آید.

از مهمترین نتایجی که پس از انجام تست ها برای صاحبین کسب و کار به وجود می آیدمی توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • میزان برون گرایی و تمایل به همراهی با دیگران
  • روان رنجوری یا تمایل به بیان احساسات ناخوشایند
  • توافق پذیری یا دلسوز بودن به جای مخالفت با دیگران
  • وظیفه شناسی یا تمایل به نشان دادن نظم و انضباط شخصی
  • پذیرفتن تجربه های جدید برای دستیابی به ایده های فکری بهتر

از میان این نتایج وظیفه شناسی تاثیر مستقیم بر روی عملکرد شغلی افراد دارد.پس تمرکز بیشتر سازمان ها بر این قسمت است؛ چرا که انضباط شغلی سبب موفقیتتمام کسب و کارها می شود.

 

بررسی انواع تست های روانشناسی مناسب در کسب و کار

انسان ها دارای هوش و استعداد منحصربه فرد هستند و برای ارزیابی اینتوانمندی ها، انواع تست های روانشناسی مناسب در کسب و کار طراحی شده اند، تاصاحبین مشاغل بتوانند آسان تر با نیروهای خود ارتباط برقرار کنند. برخی از مهم ترینانواع تست های روانشناسی که برای هر کسب و کار لازم است تا اجرا شوند، به شرح زیرمی باشند:

تست شخصیت

تست شخصیت نوعی از آزمون است که روانشناسان برای ارزیابی ویژگی های شخصیتیافراد از آن استفاده می کنند. چرا که با کمک آن می توان اختلالات روانی خاص افرادرا تشخیص داد. تست های شخصیت به دو دسته بندی کلی تست خودگزارشی و تست های عینیتقسیم می شوند.

تست استعداد

آزمون استعداد ابزاری است که برای ارزیابی توانایی های ذهنی و مهارت هایافراد کاربرد دارد. این تست برای پیش بینی موفقیت افراد در آینده و تعیین موقعیتشغلی آنها مناسب است. آزمون استعداد در دو دسته بندی آزمون هوش و آزمون استعدادهایخاص مانند محاسبه ریاضی، زبان یا موسیقی انجام می شود.

تست هوش هیجانی

تست های هوش هیجانی ابزاری برای ارزیابی توانایی افراد در درک، مدیریت واستفاده از احساسات است. هوش هیجانی یا EQ به توانایی افراد در کنترل احساسات خود، تشخیص احساساتدیگران و استفاده از احساسات برای ایجاد روابط مثبت گفته می شود. معمولاً افراد با EQ بالاتر توانایی برقراری ارتباط موثرتر با دیگران را دارند. این توانمندی باتوجه به ساختار ژنتیکی مشخص شده است، اما امکان بهبود آن با آموزش وجود دارد.

.

 

دانلود فایلپرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.

دانلود پرسشنامه

دانلود طرح درس روزانه

انواع تست های روانشناسی در کسب و کارها

Loading

digital-marketer.ir
دیجیتال مارکتر

درباره digital-marketer.ir

عاشق یادگیری در حوزه بازاریابی دنیای دیجیتال با سابقه 11 سال فعالیت اینترنتی , سئو , تولید محتوا و فروش هزاران محصول در فضای وب فارسی و هزاران عبارت در صفحه اول گوگل متخصص در فروش انفجاری محصولات فروشگاه های اینترنتی.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها